Автор Тема: Лекари- Лечители или Търгаши и Печалбари  (Прочетена 2515 пъти)

tanikol

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,
Сигурно много от нас са се сблъсвали с бездушието на прочути лекари, превърнали се в мит в дадена област на медицината.
Ето един конкретен случай, който ми се случи наскоро: Имам сериозен проблем с дебелото черво и си записах час при известния коремен хирург проф. Никола Владов от ВМА. Още повече (без да разчитам на това), знаех, че сме завършили заедно Немската гимназия в Ловеч, отраснали на една улица... В кабинета му изложих проблема си с  две- три изречения. Реакцията му беше високомерно- снизходителна, колкото да ми обясни, че въпросният здравословен проблем не е в неговата тясна специалност- жлъчно- чернодробна хирургия. Назова ми името на негов колега, който евентуално можел да ми помогне. Всичко това продължи не повече от 3-4 минути. Боязливо подадох подготвената сума за "прегледа"- 70 лв. , с надеждата, че ще ми бъде отказана. Ами!! Сестрата си ги прибра прилежно , без изобщо да си направи труда да издаде някакъв документ за тях. Това е ! Излязох от кабинета невярваща, унизена и още повече отвратена от нашата система на здравеопазване!
Т.П.