Автор Тема: здравеопазване за чужденци в българия  (Прочетена 2815 пъти)

tonilaka

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
здравейте!бих искала да ви разкажа историята на моя съседка англичанка.въпросната дама живее постоянно в българия.през януари получила гинегологични проблеми и решила да се възползува от нашето здравеопазване.отишла заедно със съседка българка в поликлиниката в гр.поморие.тъй като не била наясно със здравното осигуряване-имала намерение да си плати прегледа.представете си учудването на въпросната дама;когато докторът изобщо отказал преглед-казвайки че не обслужва чужденци!
представете си срамът на придружителката българка! за съжаление не разбрах името на въпросният гинеголог.мисля си обаче че който и да е той това е възможно най-лошата реклама на страната ни

pmitko

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
  • качество на възможно най-ниска цена
    • Профил
    • www.pmitko.hit.bg
Re:здравеопазване за чужденци в българия
« Отговор #1 -: Март 02, 2010, 21:37:00 »
Не ме учудва, за съжаление!Бих се учудил ако я прегледат нормално и не и поиска пари!!!
Това е България все пак, при нас Всичко е Наобратно!

Тодор Петров

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 05, 2010, 11:13:19 »
Имам едно предложение,да съберем по 1 левче за да опънем едн транспарант на входовете и изходите на града с името му и естествено да напишем причината!
Как може такова безобразие,лекар да откаже да прегледа пациент с предтекст че е чужденец,а къде отиде хипократовата клетва?

andim

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 07, 2010, 21:52:50 »
Аз пък имам тук почти положителен пример.  Пътувахме с колега-чужденец в колата. Претърпяхме произшествие и колегата пострада, удари си главата. И тогава - да се смееш ли да плачеш ли. Полицаите извикаха линейка. Дойде една почти разпаднала се кола, която толкова друсаше докато ни закара до болницата, че и здрав да беше, пак щеше да ти стане нещо. Линейката дойде с шофьор и нещо като фелдшер. Той дори не сложи колегата да легне, или да му предпази врата с яка или нещо друго подобно.
В болницата, следващия кошмар, чакане в спешното, след това разхождане по етажите - забележете в инвалидна количка !!! - за рентген и т.н.  Като цяло, лекарите си свършиха работата, сложиха една система и това беше. Накрая бяха много учтиви, не искаха никакви пари, защото колегата имаше здравна карта. Това е!
Да не му се налага човек! Голямо излагане за чужденците беше!