Автор Тема: Как да сменя "специалиста"?  (Прочетена 2554 пъти)

kathya

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Как да сменя "специалиста"?
« -: Февруари 25, 2010, 21:26:43 »
За зла участ попаднах точно на "специалиста".
И затова ме интересува как мога да отида на преглед при друг специалист, след като направлението ми още не е изтекло и ЛЛ отказва да ми издаде ново, преди да изтече старото.
Просто не мога да чакам, губя време за лечението си.

Тодор Петров

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
    • Профил
Re:Как да сменя "специалиста"?
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2010, 14:18:07 »
Здравей kathya,след като направлението ти е валидно и е у теб няма никакъв проблем да отдеш при който си искаш специалист.На него пише само кода на специалността за която те изпраща личния ти лекар,никъде не пише при кой лекар точно да отидеш и е валидно за цялата страна.

kathya

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2010, 18:35:24 »
То наистина съм пред тотално откачане,
но все пак става въпрос за това как мога да отида при друг специалист след като направлението ми е ползвано при въпросния /според мен/ НЕспециалист. Просто кара я на принципа проба -грешка, после отново проба-грешка, другата седмица пак трябва да ходя, и неочаквам нищо друго освен проба-грешка. Звучи забавно, освен ако не си на мястото на пациента.
Е най-вероятно пак ще ходя при него, ако случайно ме прегледа много ще се изненадам. Алтернативата е да чакам още 15 дни и чак тогава с ново направление да се обърна към някой който все пак ще ме прегледа и ще разгледа снимките и ще каже за какво става въпрос.

Тодор Петров

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2010, 20:32:03 »
Извини ме,грешно съм разбрал въпроса ти.Останах с убеждението че не си използвала направлението си.
Чесно казано 15 дни не са малко време,особено ако не се чувстваш добре.Според мен би трябвало личния ти лекар да намери начин за това,аз съм чувал за следната схема,дава ти личния направление за какъвто ще да е специалист,отиваш при него и той от своя страна има право да ти даде направление за друг специалист с различна от неговата специалност.