Автор Тема: Панкреатит  (Прочетена 41448 пъти)

poxe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
Re:Панкреатит
« Отговор #45 -: Март 24, 2017, 09:59:40 »
@Даниел, диетата я има в предишен пост. Можеш да разгледаш там. Обезболяващи са  ми давали бусколизин, но не помага много. При криза аз гладувах докато се успокои органа. Относно Плевен, не съм звънял.До момента след лекарствата съм само на правилно хранене. Нищо друго.
@Дивни,  болка отзад не съм имал, но съм чел че е възможна. Ако се съмняват за панкреатит пускай.изследвания по-често. Търси тенденции. При мен показателите бяха завишени винаги и беше ясно. Относно заседяването, да. Фактор е. Аз съм по-добре като се движа. Масажират се органите и се нормализира нервната система. От там органа се успокоява. Разбира се не като си в криза. Тогава не можеш да вървиш ест. Движи се. Без сериозни натоварвания, но се движи. Аз се разхождам в планината и ми помага.
Пишете пак. Успех на нас

fdiqnov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #46 -: Август 13, 2017, 23:06:51 »
Здравейте приятели! С хроничен панкреатит съм от 4 години. Рязан съм много. Във ВМА ми спасиха живота. Ще се радвам да обменим опит с диетите и начина на живот с тази болест!

Maria_Mia

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2017, 00:24:21 »

Здравейте и от мен. 
Историята ми- озовах се в спешното със силни коремни болки. Изненада- повишена амилаза- 123.Искаха да ме приемат в болница, но отказах тогава... май и не осъзнах сериозността...  На следващия ден- амилаза - 116, липаза- в норми.  Нормална ехография на коремните органи и започнах с Нексиум. Цял месец и отново пуснах кръв...амилаза- 126, липаза- 460!!! 7 пъти над нормата. Постоянно лека болка в горната част на стомаха... засилва се на моменти. Започвам строга диета до четвъртък, когато  лекарят ми се прибира от чужбина... Шок и ужас! Мазно не яма, 47 кг съм, а алкохол не близвам.  :( :( :(
POXE, КАЖИ НЕЩО.....

dragon

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #48 -: Януари 16, 2018, 15:04:57 »

Здравей ДИВНИ,попита РОХЕ какво е направил с билките от Плевен. Моята история е подобна на вашата, вече имам 4ри кризи. И аз стигнах да отида на преглед при въпросния човек от Плевен. Ти успя ли да направиш нещо по въпроса и до къде стигна?
Ще съм ти изключително благодарна да споделиш!!!
Хубав ден на всички

ДИВНИ

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #49 -: Март 28, 2018, 20:39:02 »
Здравейте,относно човекът от Плевен,не ми помогнаха билките.Болките продължават и до ден днешен ,даже са по силни.Пия Дорета болкоуспокояващ о за сега само това ме облекчава.Ужасно е едвам издържам.Вече изгубих надежда

poxe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
« Отговор #50 -: Декември 23, 2018, 13:40:50 »
Здравейте, тъй като мислех, че форума е изтрит не съм отговарял. Бих искал да напомня, че съм написал диетата си в по-ранен коментар и всеки може да я види.
Относно болките, знайте, че при мен те си се показват от време на време, но може да се живее нормално.